(619) 488 4528poloniaunitedca@gmail.comPlonia United - "Unity is power!" "W jedności siła!"

Polonia United for Children – Charity Event

Home / Events / Polonia United for Children – Charity Event

Kadencja nowego Zarządu Polonii United rozpoczęła się kolejnym pięknym wydarzeniem. Polonia United for the Children, pod takim oto hasłem, w dniu 12 lipca odbył się wieczór koncertowy połączony z akcją charytatywną i tak zwaną cichą aukcją. Fundusze zbierano na rzecz fundacji Rady Children’s Hospital w San Diego. Piękny ten cel przyciągnął tych wszystkich, którzy pragną i chcą się dzielić. Wspierający akcję goście dopisali tłumnie, każdy z nich na miarę możliwości uczestniczył w zbiórce pieniędzy.

Wieczór rozpoczął Tony Matoian, który przez ponad godzinę towarzyszył gościom na jazzowo. Elegancka muzyka, zastawione wykwintnymi przekąskami stoły, bar pod drzewem na świeżym powietrzu, a do tego zapierające dech w piersiach widoki z tarasu rezydencji, w której odbywało się spotkanie, wprawiły gości w podniosły i uroczysty nastrój.

Częśc oficjalną rozpoczął Prezydent Polonii United, Zdzisław Juchum, który powitał wszystkich gości i zachęcił do aktywnego uczestnictwa w zbiórce pieniędzy. Głos zabrała także Mary England, Prezydent Chamber of Commerce w La Mesa, która w swojej krótkiej przemowie nie szczędziła pochwał organizatorom wydarzenia. Wśród gości pojawił się także Michael Harrison z Biura Kongresmena Duncana Huntera, który z aprobatą i uznaniem wypowiedział się o całym przedsięwzięciu. Jak powiedział: dobro dzieci powinno wszystkim nam leżeć na sercu.

W imieniu Rady Children’s Hospital głos zabrała Tanya Eraca, która przedstawiła profil instytucji i zakres, a także format jej działalności. Wielu obecnych świetnie znało i kojarzyło Rady Children’s Hospital, tak zacna jest to instytucja. Było więc dla Polonii United wielkim zaszczytem, móc gościć jej przedstawiciela.

Gwiazdą wieczoru był Ivan Quinceno i jego Band, artyści, którzy potrafią złapać za serce. To za ich sprawą, a także za sprawą hiszpańskej gitary, harfy i bongosów wieczór zamienił się w magiczną podróż do Ameryki Południowej, pełną niezwykłych i wzruszających dźwięków i melodii. Wielu gości zasłuchało się bezgranicznie. Zadumani, uśmiechnięci do wewnątrz, sprawiali wrażenie, jakby zastygli w wyjątkowym momencie.

Wreszcie przez cały wieczór, odbywała się cicha aukcja, na której nabyć można było parę uroczych „fantów”. Rangę aukcji bezdyskusyjnie podnieśli nasi polonijni artyści, Inka Zamoyska i Jacek Skrzeczkowski, których dwie prace wystawione zostały do licytacji. Było też pudełko z niespodzianką, eleganckie, przewiązane kokardką, stało sobie skromnie na srebrnej paterze. Jak się okazało, w jego sześciu ściankach, na perłowej muszli siedziała Tahitańska, czarna perła, niczego sobie rozmiarów. Gratka dla pani, która stała się jej nową właścicielką.

Wieczór, Polonia United, uznała za całkowity sukces. Do tej pory udało się zebrać nieco ponad $5,000.00 a dodać należy, że pieniądze ciągle jeszcze napływają w poczcie, od tych, którzy nie mogli się stawić osobiście. Oficjalne przekazanie czeku nastąpi 23 lipca, 2014 roku. Wtedy też będziemy znali całkowitą kwotę zebranych funduszy na rzecz Rady Children’s Hospital. Już dzisiaj jednak, stwierdzić można bez żadnych wątpliwości, że akcja charytatywna Polonii United była wielkim sukcesem, po raz kolejny potwierdzającym tę piękną prawdę, że cel tak wzniosły jak dobro i zdrowie dzieci, jednoczy ludzi, którzy otwierają swe serca i okazują szczodrość.

Wszystkim, którzy partycypowali w dotacjach, Polonia United pragnie serdecznie podziękować. Pragniemy podkreślić, że każdy dolar, był tego wieczoru na wagę złota. Dziękujemy także naszym sponsorom, którzy zaoferowali swoje serwisy. Dziękujemy restauracjom Asti z San Diego i Bernini Bistro z La Jolla za ofiarowane smakołyki, a Grove Pastry Shop z Lemon Grove za sensacyjny tort. Dziękujemy Ivanowi Quinceno za wspaniały koncert, a także Tony’emu Mantoia za jazzową ucztę saksofonową. Wszystkim, którzy darowali fanty na cichą aukcję składamy wielkie podziękowania. Naszym gościom dziękujemy za liczne przybycie. Wreszcie, podziękowania składamy tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas by przygotować i zorganizować sobotni event. Bez entuzjazmu i zaangażowania członków Zarządu (a niejednokrotnie także ich małżonków), impreza tego kalibru nie byłaby możliwa. Dlatego dziękujemy: Małgosi Wenske, Magdzie Popek-Hurst, Agacie Sliwowski, Zdzisławowi Juchumowi, Wojtkowi Stanisławskiemu, Zbigniewowi Cabajowi, Mirkowi Górnemu, Andrzejowi Kasprowiczowi, Andrzejowi Kazimierczakowi i Erikowi Kruz,

Szczególne podziękowania, składamy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania imponującej kwoty pieniężnej.

Dziękujemy srebrnym sponsorom, którzy ofiarowali po $500.00:

Florino P Agpaoa (Florino Agpoa Tax Services)

WJ Bradley, Jeremy F. Hauser

Zbigniew Cabaj

 

Dziękujemy także pozostałym sponsorom:

Stephen i Stephanie Williams ($250.00)

Wojciech Stanisławski i Teresa Stanisławski ($100.00)

Erik Kruz ($100.00)

Radmila Nizker ($100.00)

Mary England ($100.00)

Maria Szmidt MD (A Professional Medical Corp.) ($100.00)

Child Solutions Center – Agata Nowakowska ($100.00)

Perfect Smile Dental Ceramics ($100.00)

Hanna Kruz ($50.00)

Zbigniew Cichocki ($50.00)

Małgorzata i Zygmunt Bełza ($30.00)

Sabina Stanisławska ($20.00)

Andy Kazimierczak ($20.00)

Unknown sponsor ($20.00)

 

Serdeczne podziękowania składamy także szczodrym ofiarodawcom, którzy darowali fanty na cichą aukcję:

Inka Zamoyska – obraz olejny, „Torrey Pines Cliffs”

Lech Skrzeczkowski – grafika „Country Road – Poland”

Małgosia Kasprowicz – czarna perła Tahitańska

Alicja Steiner – Chocolate Fondue Fountain; dwa obrazy z serii Children’s Art; zabawki dla dzieci

Agata Nowakowska – koszyk z winami

Eye MD of La Jolla – Zabieg laserowy wygładzający twarz

Renata Ochabski – Kryształowe pudełko

Agata Sliwowski – Zestaw: perfumy i lotion firmy Lancome

Zbigniew Cabaj – Futerał na kije golfowe

Dochód z aukcji wyniósł $930.00.

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.