(619) 488 4528poloniaunitedca@gmail.comPlonia United - "Unity is power!" "W jedności siła!"

Polonia United in United States Congress !!!

Home / Events / Polonia United in United States Congress !!!

W dniu 14 listopada, 2014, przedstawiciele Polonii United w osobach Prezydenta organizacji, Zdzisława Juchum, Wiceprezydenta Zbigniewa Cabaja, a także członków Zarządu: Małgorzaty Wenske i Mirosława Górnego byli gośćmi Kongresmena Huntera Duncana w jego Biurze przy Kongresie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Na spotkanie to Polonia United oczekiwała od dnia kiedy to jako organizacja otrzymaliśmy zaszczytne wyróżnienie w postaci Certyfikatu, sygnowanego nazwiskiem patronującego nam Kongresmena Huntera i nadanego Polonii United w dniu 7 grudnia, 2013 roku, jako wyraz uznania za zaangażowanie w pracę społeczną (Certificate of Special Congressional Recognition). Listopadowa wizyta w Kongresie Stanów Zjednoczonych była więc niejako uwieńczeniem sukcesu organizacji na tym polu.

Dla podniesienia rangi owego wydarzenia, Polonia United zwróciła się do Kongresmena Huntera z inicjatywą zaproszenia do uczestnictwa w spotkaniu Polskiego Ambasadora, Ryszarda Schnepfa, który nie tylko przyjął zaproszenia ale w sposób, który ujął delegację Polonii United, odpowiedział własnym zaproszeniem naszych przedstawicieli do Ambasady Polski w Waszyngtonie. Tym oto sposobem, przedstawiciele Polonii United, podjęci zostali w Polskiej Ambasadzie i w Amerykańskim Kongresie.

Przeżycie to było niezwykłe, zaś oba spotkania przebiegły bardzo uroczyście, prowadzone w przyjaznej i pogodnej atmosferze. Dodać przy tym należy, że zwłaszcza sprawy dyskutowane w trakcie spotkania z kongresmenem Hunterem toczyły się wokół spraw istotnych dla Polski, takich jak sprawy obrony i bezpieczeństwa w Centralnej i Wschodniej Europie, sprawy Polsko Amerykańskiej współpracy na polu militarnym , a także sprawy zniesienia wiz dla Polaków. Dla kongresmena Huntera ten ostatni projekt nie był przy tym obcy, albowiem jak sam przyznał, problem ten poruszali z nim przedstawiciele Polonii United w osobach Zdzisława Juchum i Mirosława Górnego już wcześniej i jest świadom tego, że zniesienie wiz dla Polaków jest ważną częścią i celem Polskiej polityki zagranicznej. W tym też duchu, kongresmen Hunter zapewnił Pana Ambasadora, że dołoży starań w kierunku rozwiązania problemu wizowego. Jako Polonia United jesteśmy więc szczęśliwi, że coś co zaczęło się jako wielka rzecz dla naszej organizacji, może obrócić się w coś co wielkim będzie dla Polski.

O szczegółach pobytu naszej delegacji w Waszyngtonie już wkrótce.
Agata Sliwowski

 

 

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.